Deň vody

Pri príležitosti Svetového dňa vody  sa dňa 16.marca 2011  žiaci ZŠ Lovinobaňa zúčastnili akcie organizovanej štátnou ochranou prírody  SR  CHKO Cerová vrchovina v spolupráci s Ing. Evou Belanovou a Ing. Janou Garayovou a v spolupráci s OcÚ Ružiná.  Úlohou žiakov bol zber odpadkov na okraji PR Ružínske jelšiny. Sprievodným podujatím bol odborný výklad  o chránenom území PR Ružínske jelšiny.  Žiakom sa podarilo nazbierať 27 vriec odpadu a vytvoriť 18 kôp nadrozmerného odpadu. Nikdy predtým by ich ani nenapadlo, čo všetko ľudia vyhadzujú do oblasti chráneného územia, keby nemali možnosť sa o tom presvedčiť priamo v teréne. Po vyzbieraní odpadu ich Ing. E. Belanová odmenila malou odmenou a pochválila za vynaloženú snahu. Na záver si pre nich pripravila  ekohru „Spoznaj svoj strom“.